Tydzień na tysiąc znaków (5)

28 października 2016 § Dodaj komentarz

Istnieją dylematy nierozstrzygalne, wątpliwości, które omijają prawo wyłączonego środka (tertium non datur), no, oczywiście, trzeba znać miarę, zważyć proporcje czy niedbale zmrużyć – chociażby jedno – oko, że te o logikę się ocierające asocjacje pozwolę sobie wytoczyć. No bo, jakkolwiek, ktoś mógłby pokusić się o taką alternatywę: Premier League czy La Liga? Albo kwestia: Mundial, Copa czy Euro, he? Wszystko trza byłoby do ułamków sprowadzić, pomierzyć, pod światło spojrzeć, aparaturę cięższą sprowadzić, a i tak, mniemam, odpowiedź byłaby pochodną nastroju, zmienną, niejednoznaczną, z możliwością natychmiastowego odwołania. Te rozważania, tyczące, rzecz prosta, najukochańszej dyscypliny (poważniejszej niźli śmierć i życie, niech mi będzie wolno bon-mot angielskiego klasyka przywołać), otóż po to one tylko, by stwierdzić, że w przypadku koszykówki takiego ważenia racji nie ma, tu wszystko jest jasne i czytelne, białe jest białe, a czarne – czarne; tu jest ze wszech miar oczywiste, że mamy NBA i potem długo, długo nic, bez urazy, pisze to miłośnik świętej pamięci Pucharu Ronchetti.

I jakoś w kończącym sie tygodniu ruszyły rozgrywki za oceanem, co skłoniło mnie, by przeprowadzić eksperyment; krótko mówiąc, nie miałem pojęcia, kto był mistrzem w sezonie ubiegłym, natomiast bez zająknięcia – i bez wsparcia Google! – wymieniłem, łącznie z numerami, czterech graczy z pierwszej piątki Portland Trail Blazers z sezonu 1991/1992.

Nie wiem jednakże, czy powinienem spodziewać się wyrazów litości czy może oczekiwać gratulacji – i w tej niewiedzy pozostając wbijam ostatnią kropkę.

the_glide

/na zdjęciu Clyde Szybowiec Drexler; zawodnik w obronie z ’11’ to bodajże Isiah Thomas, w tle, z nr ’10’, słynny Dennis Rodman, obaj w barwach Detroit Pistons/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Tydzień na tysiąc znaków (5) at 3 ucho.

meta

%d blogerów lubi to: