Tydzień na tysiąc znaków (3)

14 października 2016 § Dodaj komentarz

Trener solidny w miarę, powiedzmy, psze Państwa, trener przyzwoity, a tyle powiedzieć możemy o naszym Adasiu Niezgódce, kiedy karta nie idzie, polegać musi na szczęściu, na farcie tak zwanym i dzięki temu właśnie na rangę trenera przyzwoitego zasługuje, że owemu szczęściu nie przeszkadza, że się nim, ujmijmy to tak, posiłkuje.

El Cholo rzekł był, że w piłkę grać może każdy, natomiast uprawiać futbol – jeno nieliczni; Adaś Niezgódka do grania w piłkę wystarczy, by wejść na poziom wyższy, poziom futbolu – tu już trzeba Ambrożego Kleksa.

***

Głównie w stronę dziewcząt zerkam, ku płci najpiękniejszej oczy zwracam. Śmiechy i powitania, dziewczyny cmokają się w lekko zaczerwienione policzki – te dwie, jedna szczupła, wysoka, w okularach, duże szkła i czarne oprawki, o ile mogę w tym świetle wyrokować, druga niższa, zgrabna, pali cienkiego papierosa, te dwie widują się często, mniemam – jeszcze może kawkę, mówi jedna, proponuje w zasadzie drugiej, sama bowiem juz dzierży w spowitej rękawiczką dłoni papierowy kubek, wafelka jeszcze, kokosową Princessę może; po chwili wchodzą, ja za nimi, mam je w zasięgu wzroku.

Po godzinie dziewczyny, jedna z drugą, skulone w miękkich fotelach, głowy wciśnięte między kolana, twarze głęboko skryte w dłoniach, o ile mogę w tym świetle wyrokować, ciche westchnienia; widziałem Wołyń.

adas_n

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Tydzień na tysiąc znaków (3) at 3 ucho.

meta

%d blogerów lubi to: