Pamiętaj o śniadaniu

11 marca 2015 § Dodaj komentarz

Śniła mi się pani od literek, potem przyszła też pani od cyferek; stały nade mną, obok, obie. Już, mówiły, już dobrze, tak się czasami zdarza, tak bywa, bywa i mija, śpij, chociaż, skoro już tu jesteśmy, to może chodź z nami, o, tak, to będzie nawet lepiej – chodź. Noc była ciemna, bezgwiezdna i bezksiężycowa, czarna, bez nadziei, ale i bez pragnień. Wiatr domknął okno, wyszliśmy.

Jest inaczej, no – przynajmniej u mnie, tak, u mnie na pewno jest teraz inaczej, gdzie indziej. Dotychczas to ja robiłem tobie śniadania, kto robi je teraz, doprawdy, nie wiem; mam jednak nadzieję, że jesz śniadania, no, jakżeby inaczej, tak bez śniadania cały dzień, bez śniadania tak wychodzić, no?

Mało mi tutaj mówią i widać w sumie niewiele. Tak, to prawda, dotąd niespecjalnie się nad tym zastanawiałem, nie mogę więc powiedzieć, że kiedyś wyglądało to lepiej, że teraz nie wygląda dobrze, po prostu inaczej jest.

Odczuwam, tak, nadal odczuwam: głównie stratę i brak, one się uzupełniają.

Podobno tamta promenada, no, wiesz przecież, która, podobno ładnie odmienili tamtą promenadę, podobno bywają wczesne wiosny, że o tej porze konwalie i tulipany, że się przebijają, słońca domagają, klucze gęsi widoczne na coraz jaśniejszym niebie, ktoś wraca, rozmaite wiadomości docierają, lecz mi, nam, mówią niewiele, być może nic już nie mówią, pamiętaj, bardzo cię proszę, o tych śniadaniach, dokumenty znajdziesz w środkowej szufladzie, pamiętaj o śniadaniach i następnym razem, gdybym te słowa wypowiadał na głos, to wyczułabyś drżenie, na pewno, następnym razem może spróbujemy z zielonym, a ty spróbuj ponownie z dymnym makijażem, lepiej z grzywką, tak, powoli zmierzam do wyjścia, do końca, kiwa na mnie smukłym palcem pani od cyferek, pani od literek tak ładnie się uśmiecha, idę, uściski.

mark_s_55

/zdjęcie – Mark Steinmetz/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Pamiętaj o śniadaniu at 3 ucho.

meta

%d blogerów lubi to: