Bez herbaty o biustonoszu i królowej

12 stycznia 2015 § Dodaj komentarz

Biustonosz jest półkalką, czytam na stronie naukowej; właściwie nie czytać się nie da, bo to tak zwana zajawka ciekawostki, którą można rozwinąć, się zachęca do rozwinięcia, wręcz, tak, to jest cel zajawki, znaczy się – rozwinięcie.

Najbliższa ciału koszula, stąd bliższy mnie biustonosz aniżeli półkalka; widzę wręcz kiedy niekiedy, a bardziej przecież kiedy, widzę zatem w nim (a zwłaszcza – tamże) dzieło sztuki i przyczynek do westchnień, rzekłbym – ostatnią prostą na drodze do nieba bram, ach, w istocie widzę niebo samo w sobie, natomiast w półkalce nie widzę nic, przepraszam, zapewne bowiem widzieć powinienem, cokolwiek.

Na przemian z pragnieniem obcowania z ostatecznym targa styczniem i świeżymi czterema cyframi przed oddechem ostatecznego strach, chyba ten strach nawet targa w stopniu wyższym, mocniejszym, targa odczuwalnie, co znów nie dziwi, zważywszy, gdzie człowieka doniosło, gdzie człowiek dopełzł, bo przecież nie dumnie wkroczył.

Miasta się wyludniają, spływa ludzki potok na zewnątrz, niczym deszcze opadłe asfaltem ulic, uliczek; migracje, a w perspektywie, której nie ogarniam, wyludnią się jeszcze mocniej. Już, już nieledwie P. jest wyspą, że w ton przygnębienia wpadnę, patrzę na ładną twarz M., podczas gdy K. dowodzi, że wizyta u W. to, nazbyt się nie rozwodząc, pocałunek śmierci. P. jest wyspą, ci, którzy z deszczem wyparowali składają pokłon starej królowej (wciąż przed oczami twarz M., rzecz jasna, bez nawiązań do owych pokłonów, a z królową związek jeno tytularny), a ja, teraz i w niepozwalającej się zmierzyć perspektywie, a ja niewiele wciąż piję herbaty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Bez herbaty o biustonoszu i królowej at 3 ucho.

meta

%d blogerów lubi to: