Jak to jest być kucykiem

23 lipca 2014 § Dodaj komentarz

Jeżeli ktokolwiek z Państwa zastanawiał się kiedyś, jak to jest być kucykiem, najpewniej zmierzył się z ciężkim i niewdzięcznym materiałem; zastanawiam się, jednakże bez decydującej odpowiedzi.

Spływa na mnie pojęcie hybrydy; o tak, z czymś takim kojarzy się kucyk, takie coś koresponduje ładnie z jego obrazem.

Z jednej więc strony wywołany wcześniej syndrom sieroctwa, chociaż, nie ma co dramatyzować, w wersji bardzo odtłuszczonej, wypłukanej, paradoksalnie nawet niosący pewną ciekawość, bo odmiana przecież, z drugiej – swego rodzaju przesyt; tak czy owak, wychodzi na to, że dieta.

Trudno wyobrazić sobie, jak to jest być kucykiem, w każdym razie chciałbym zaryzykować, zapewne niewiele, ot, taką hipotezą: kucyki też prześladuje spuchnięta twarz Goetze, kucyki także żyją pod niebem, które płacze nad Albicelestes i kucykom też nie sposób ogarnąć bezmiaru fatum, nie sposób w fatum uwierzyć, chociaż jest jasne, jak bezwzględny jest futbol.

Można więc trochę poczuć, jak to jest – być kucykiem. No, powiedzmy – spróbować. Przy całym szeregu założeń pomocniczych, oczywiście.

I, naturalnie, obce jest mi uzurpowanie sobie prawa do apodyktycznych sądów na temat hybrydy, kucyka czy innego Bogu ducha winnego stworzenia, przynajmniej tak oświadczę, tak zadeklaruję, niemniej – tak, jest i druga strona medalu, jak to z reguły bywa – skoro za wybitnego eksperta od futbolu południowoamerykańskiego uchodzić może redaktor Wołek, to i ja mam niejakie uprawnienia, by dywagować w podniosłej kwestii kucyków.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Jak to jest być kucykiem at 3 ucho.

meta

%d blogerów lubi to: